Poliüretan Kapalı Spor Salonu Zemin Kaplama

Kapalı spor salonu zemin kaplama [Çok amaçlı spor salonu]

Değişik sporları yapan sporcuların zemin için birbirinden farklı istekleri vardır. Bu isteklerin hepsini tatmin etmek ise çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Parke ve benzeri kaplamalar kapalı salonlarda yapılabilecek birçok spor dalından çok daha az sayıdakine cevap verebilmektedir. Parke zeminli bir salonu, toplantı, konser gibi spor amacı dışında kullanmak amacıyla üzerine ağır malzemeler (Portatif Tribün, sandalye, masa gibi) konulması gerektiğinde zemini koruyucu önlemler alınması lazımdır. kapalı salon sporlarının kullanım sayısına bağlı olmaksızın zemin mukavemetini arttırmak ve çeşitli salon sporlarının oluşturabileceği olumsuzlukları ortadan kaldırmak amacıyla DIN 18032 standardında kapalı spor salonları zemin kaplamaları için özel olarak geliştirilmiştir.
Yüzeyleri çok amaçlı olup Basketbol, hentbol, Voleybol, Tenis, Jimnastik, Güreş ve diğer tüm salon oyunları için ideal bir zemin kaplamasıdır. Fabrika ortamında rulo şeklinde istenilen boylarda imal edilen SBR kauçuk uzun süre kalkmalar çatlamalar meydana gelmemektedir .. özellikle topla oynanan salon oyunlarında top için doğal bir hareket tarzı gösterir. Top % 96 oranında ( Jarre metodu ) geri zıplar ve ters bir titreşim oluşturmaz. Sistemin uygulaması basit, ekonomik ve güvenlidir.

Aydınlatma her zaman problem olmaktadır. Işık yansıtıcı bir zemin, spor yapanlar için çok büyük bir dezavantajdır. İşte bu ve buna benzer birçok problemi çözümleyen, dayanıklılığı ve bakım kolaylıkları sağlayan bir üründür.Poliüretan spor zemin kaplama eksiz yekparedir.  istenilen renk kombinasyon ve istenilen tüm salon oyun çizgileri çizilmektedir.
 

TEKNIK ÖZELLIKLER :
* 8 mm. kauçuk taban + 2 mm. poliüretan esaslı coating'den oluşup, kapalı spor salonlarının tümü için ideal bir kaplamadır.
* Mat boyası sayesinde ışık yansımalarını tamamen önler.
* Ağır cisimlerin zemine yaptığı basınçtan etkilenmez.
* Poliüretan esaslı bir boya ile kaplandığından çizilme ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır.
* Sadece temizlik bakımı ile uzun yıllar özelliklerini kaybetmeden kullanılır.

ALTYAPIDA ARANILAN ÖZELLIKLER.
* Uygulanacak yüzeyin pürüzsüz ve düzgün olması,
* Eğimli olmaması,
* Rutubetten tamamen arındırılmış olması gerekmektedir.